Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Документація Додаткові властивості об'єкту

Додаткові властивості об'єкту

Налаштування додаткових властивостей об'єкту (метаданих), таких як ключові слова, авторські права, тощо.

Форма редагування об'єктів, крім основної сторінки По замовчуванню, де прописуються  заголовок об'єкту, його опис та текст, містить ще ряд інших вкладок, таких як Категоризіція, Дати, Право власності, та Параметри, у яких прописуються особливі властивості документу.

edit-page

Отже, форма редагування містить такі вкладки:

 • По замовчуванню - містить основну інформацію об'єкта.
 • Категоризація - дозволяє створювати та налаштувати категорії (ключові слова) для об'єкта.
 • Дати - показує дату публікації та дату втрати чинності даного елементу.
 • Право власності - показує поля для внесення імен авторів, людей, які зробили свій внесок до створення елементу та будь-яку інформацію про авторські права на об'єкт.
 • Параметри - показує невелику панель для налаштування того, чи з'явиться цей елемент в меню навігації, та чи дозволити додавати коментар.

Усі описові дані про об'єкт, які містяться у вкладках, крім основної, називаются метаданими. Їх іноді називають "даними про дані." Цей набір властивостей не є обов'язковим, а використовується тіль­ки якщо в їх використанні для даного елементу є спеціальна необхідність, особливо якщо ця інформація не має бути дос­тупна рядовим користувачам системи, що переглядають контент. Тобто, основна причина, по якій слід використовувати метадан­і, це додавання інформації для таких завдань, як пошук або каталогізація вмісту.

 

Тепер детальніше про кожну з вкладок.

Категоризація

categorization

 • Категорії - це основне поле у вкладці Категоризація. Елементам відповідає деякий набір ключових слів, які дозволяють групувати і сортувати ці елементи. Наприклад, стаття про політичні події може мати ключові слова "політика" і "прем'єр-міністр". Ключові слова - дуже гнучкий засіб і Ви можете використовувати будь-які слова з пред­ставленого списку. По замовчуванню ключові слова в системі відсутні, але Ви можете створити нові категорії, ввівши слова або вирази, по одному в рядку, у вікно Нові категорії. При збереженні, нові категорії буде добавлено до переліку існуючих категорій, і вони стануть доступними у переліку Існуючих категорій. 

  Примітка: Категорії раніше назвалися ключовими словами у попередніх версіях Плону до 3.0.

 • Пов'язані елементи - дане поле дозволяє встановити зв'язок між елементами на сайті. Додає можливість вказати посилання на документи або інші об'єкти, що мають відношення до редагованої сторінки. Посилання на ці об'єкти будуть показані в спеціальному портлеті або ж їх буде показано у вигляді посилань внизу об'єкта.
 • Розташування - поле для прописування місця географічного розташування.
 • Мова - зазвичай, тут вказується мова, яка і є мовою по замовчуванню для сайту. Однак, для багатомовних сайтів, різні об'єкти можуть мати різні мови. 
 • Запис змін - дозволяє вводити коментар про внесені зміни.

Дати

Містить поля для зазначення дати публікації та дати втрати чинності об'єкту, тобто періоду часу, коли даний об'єкт буде доступним для відвідувачів сайту.

 

dates

Право власності

Містить інформацію про людей, які долучилися до створення цього об'єкту. Це як безпосередні автори, так і помічники. Також тут можна додати інформацію про авторські права на об'єкт.

ownership

Параметри

settings

Містить такі параметри:

 • Дозволити додавати коментар - можливість обговорювати цю сторінку іншими відвідувачами, додавати коментарі.
 • Вилучити з навігації - управління тим, чи об'єкт буде показано в дереві навігації.
 • Вигляд презентації - можливість переглядати вміст документу у вигляді презентації
 • Зміст - чи відображати зміст зверху на сторінці