Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Документація Що таке Плон?

Що таке Плон?

Стислий огляд основних характеристик та можливостей Плону

 

plone-logo.png

Плон (англ. Plone) - це провідна система управління вмістом, написана на мові програмування Python; вона надзвичайно гнучка, та легко піддається налаштуваню. Плон дозволяє ефективно керувати вмістом веб-сайту, тому вона безсумннівно підійде будь-яким веб-сайтам: як зовнішнім, так і внутрішнім мережам (інтранету).

 

Легко почати

Можливості

Працює в операційних системах Linux, Windows, Mac OS X, FreeBSD, Solaris. Встановлення Плону є дуже простим і триває всього декілька хвилин.

Говорить Вашою мовою

Плон розроблено з можливостю управління багатомовним вмістом. На даний момент Плон перекладено на більш ніж 40 мов, включаючи китайську, японську, арабську та іврит.

Найкраща команда

До команди розробників Плону входять провідні експерти з питань практичності веб-сайтів, завдяки їх зусиллям робота з Плон-сайтами є простою та ефективною.

Усім подобається

"Переможець премії "Вибір Аналітиків eWeek", цей продукт є одним з найкращих рішень - як для зовнішніх сайтів компаній так і для внутрішніх мереж"

 - EWeek, квітень 2006 року

Зручний

Робота з текстами

Містить потужний, багатофункціональний редактор форматування тексту, який дозволяє вставляти зображення та посилання. Якщо Ви звикли до офісних програм, то Ви без проблем зможете працювати з текстовим редактором Плону.

Миттєвий текстовий пошук

Будь-який об'єкт сайту можна легко знайти, навіть документи Word та PDF файли. З "живим пошуком" Плону - весь вміст сайту у вас під руками.

Зміна розміру зображень

Завантажуйте зображення та використовуйте можливість автоматично змінити його розмір до одного з наявних варіантів розміру. Photoshop тут більше не потрібен.

Вигляд

Для Плону легко створювати теми: як схожі на існуючу тему Плону, так і абсолютно нові з можливістю змінювати будь-яку деталь інтерфейсу.

 

Потужний

Управління робочим процесом

Управління робочим процесом - це частина Вашого бізнесу, зробіть його безпечним.

Швидкість та масштабування

Вбудовано можливість кластеризації та ітеграції грамотного проксі-кешування.

 Безпека

Детальне управління ролями гарантує безпеку вмісту. А сама архітектура Плону гарантує закритість доступу до Вашого серверу чи мережі навіть якщо ваша система буде підвержена ризику.

Синдикація

Плон автоматично генерує RSS вмісту папок, результатів пошуку чи інших джерел. Це найкращий спосіб залишатися в курсі оновлень на сайті, та можливість налаштувати доставку інформації.

 

Відповідає вимогам

Загальнодоступність

Відповідає правилам загальнодоступності веб-вмісту (стандарти уряду США, розділ 508, W3C WAI-AA).

 Видимість для пошукових систем

100% дійсні коди XHTML та CSS добре читаються пошуковими системами та веб-переглядачами. Плон-сайти займають високі позиції в результатах пошуку Google.

 Взаємодія з іншими

Plone ефективно працює з LDAP, SQL, SOAP, Web Services (WSDL) та WebDAV. При необхідності будь-які технології презентацій (Java, .NET, Ruby тощо) може бути використано для представлення вмісту з системи Плон.

Автентифікація

Проста інтеграція з базами даних LDAP, Active Directory і SQL. Ваше завдання – задати назву бази дани, завдання Плону - спілкуватися з нею.

Підтримка

Світова підтримка

Читаючи документацію по Плону, ознайомлюючись з розсилками, ведучи переписку, чи користуючись послугами будь-якої із сотень Плон компаній по всьому світу, можете бути впевнені в тому, що Ви не єдині хто це робить.

Стандарти

Плон розповсюджується за тією ж ліцензією, що і Linux. Використовує мову програмування Python та сервер аплікацій Zope.

 Документація

Велика кількість документації в друкованому та електронному виглядах. На даний час існує п'ять книг про Плон, які було перекладено на німецьку, японську та інші мови.

Відкритий до нововведень

Сотні додаткових продуктів - форуми, блоги та багато інших інструментів для ефективного співробітництва. Плон написано потужною, швидкою та популярною мовою програмування - Пітон (Python).

Зрілий

Знаходиться під охороною

Плон існує вже близько восьми років, усіма його правами володіє некомерційна громадська Фундація Plone, яка стоїть на захисті його інтелектуальної власності та товарних знаків. Плон також заручився юридичною підтримкою з боку експертів з Юридичного Центру Свободи Програмного Забезпечення

Гарна компанія

Такі всесвітньо-відомі організації, НАСА, Оксфам, eBay, Trolltech, Нокія, Державний університет штату Юта, Creative Commons і Wolford використовують Plone для управління вмістом своїх веб-сайтів. Ми будемо раді вітати і Вас у спільноті користувачів Плоном. 

Plone - це Ваша таємна зброя

Плон Вам безперечно підійде, незалежно від того, чи його буде використано для внутрішньої мережі чи для зовнішнього сайту.

 

Технічний огляд Плону

Плон є безкоштовною системою управління вмістом, яка базується та працює пліч-о-пліч з веб-сервером аплікацій - Zope. Сам Zope написаний на простій, широковикористовуваній мові програмування Python, яка підтримується відкритими джерелами. Python використовують для додавання нових функцій до Плону, а також для внесення змін в спосіб роботи Zope чи Плону.

По замовчуванню Плон зберігає весь свій вміст вбудованоій базі даних про об'єкти - ZODB. Існують методи та спеціальні продукти, які дозволяють розподіляти інформацію між кількома джереламси, такими як реляційні бази даних, LDAP, файлові систем і т.д.

Plone працює на Windows, Linux, BSD, Mac OS X, та багатьох інших платформах; наявні файли встановлення Плону для Windows і Mac OS X, та RPM пакети для Linux. Більше інформації про це можна знайти в розділі "Завантажити".

До особливостей Plone відносяться

 1. Простота використання — новий повноцінний сайт можна створити за декілька хвилин (за умови, що Plone і платформа Zope на якій він працює вже встановлені і зконфігуровані);
 2. Використання стандартів — всі візуальні компоненти Plone створені з використанням XHTML, CSS2 і JavaScript. Про якість роботи говорить той факт, що дизайн Вікипедії створений на основі стилів Plone;
 3. Підтримка мов — за допомогою Plone можна створювати сайти з одночасною підтримкою безлічі мов (включаючи арабський стиль написання і ієрографічне письмо). Причому користувачі бачитимуть сайт на мові своєї операційної системи. В даний момент Plone підтримує більше 60 мов;
 4. Незалежність — дистрибутиви Plone поставляються для багатьох операційних систем включаючи GNU/Linux, Microsoft Windows, Mac OS X, Solaris, BSD;
 5. Наявність підтримки — окрім великого англомовного співтовариства в Україні та Росії підтримкою Plone займаються декілька компаній і безліч фахівців;
 6. Розширюваність — створити свій унікальний сайт з унікальним набором компонентів можна дуже просто і швидко. Для Plone і Zope існують сотні продуктів розширень.

Переваги використання системи управління вмістом Plone

 • Користувач, що має доступ до адміністративного інтерфейсу сайту, може виконувати свої функціональні обов'язки з будь-якого місця, і без використання спеціального програмного забезпечення (ПО). Йому не треба знати про FTP або набудовувати firewall. Скорочення необхідних навиків веде до зниження вартості персоналу або вартості його навчання.
 • Шаблони, які лежать в основі системи виводять будь-яку текстову або графічну інформацію в необхідному і заздалегідь визначеному вигляді. А це означає, що немає необхідності руками редагувати кожну сторінку сайту в дизайні. На сайті може публікуватися користувач, який створює текст, а не лише web-майстер.
 • Робочий цикл (Workflow) є невід'ємною частиною Plone, що спрощує роботу web-майстра і дозволяє працювати з сайтом великим колективом.
 • Всі модифікації (документів, структури) автоматично зберігаються на сервері, що дозволяє вести ефективний аудит роботи, що виконується персоналом.
 • Використання тем оформлення дозволяє вести підготовку до спеціальних акцій (сезонна зміна дизайну, крупні свята) не впливаючи на сайт який бачать відвідувачі до їх початку.

Додаткова інформація:

 • Адреса офіційного сайту Плону - plone.org.
 • Документацію про Плон можна знайти у розділі "Документація". Центральне місце документаціх про Плон - це розділ Documentation на plone.org. Там також можна знайти інформацію про розсилки чи онлайн обговорення.
 • Завантажити брошуру про Плон
 • Перелік українських веб-сайтів, які працюють на Плоні, можна знайти у розділі Веб сайти. Загальний каталог веб-сайтів, побудованих на базі Плону можна є на сайті Plone Network.