Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Документація Як додати новину

Як додати новину на Плон сайт

Припустимо, у Вас є стардартний Плон сайт, до якого Вам потрібно додати новину. На даному сайті вже існує тека, в якій розміщено кілька новин. Останні додані на сайт новини, по замовчуванню, відображаються у портлеті справа.
default

Для того, щоб додати ще одну новину на даний сайт, яка автоматично мала б з'явитися і на портлеті справа, потрібно:

 • перейти у теку, яка містить раніше додані новини. (В даному випадку - це тека Новини, яка містить 2 новини)
  add-news

 • Зі спадного меню Додати новий елемент вибираємо Новина:
 • Далі заносимо інформацію про новину: заголовок, опис, та основний текст новини. Також можна завантажити зображення, яке буде відображатися на сторінці цієї новини, а також у переліку новин, зменшене до відповідного розміру:
  edit
  edit1
 • Внизу сторінки натисніть кнопку Зберегти, і Вашу новину буде збережено. 
 • Зверніть увагу не те, яке коротке ім'я (Id) отримала дана новина. Інформацію про генерацію коротких імен можна знайти у статті Транслітерація заголовків. Якщо утворене коротке ім'я новини не є достатньо лаконічним чи зрозумілим, варто його змінити на більш підходяще. Для того, щоб змінити коротке ім'я новини, виберіть Перейменувати зі спадного меню Дії:
  rename
 • Введіть нове коротке ім'я цієї новини латинськими літерами, та натисніть Перейменувати все:
  rename1
 • Новина на даному етапі є у приватному стані, а це означає, що вона є невидима для відвідувачів сайту, і вона не з'являється у портлеті новин. Об'єкт першочергово з'являєьться у приватному стані з міркувань безпеки, тобто навіть після того, як новину було додано, є можливість її поправити (для цього перейдіть на закладку Редагувати). Коли вже буде зроблено усі необхідні поправки, потрібно зробити цю новину загальнодоступною. Для цього виберіть Опублікувати з меню Стан. (Меню Стан може містити інші варіанти роботи з вмістом сайту в залежності від типу робочого процесу, вибраного на сайті. Так, наприклад, якщо у Вашому випадку у меню Стан нема можливості Опублікувати, то виберіть Подати на публікацію, це дозволить редактору сайту ще раз перевірити правильність даної новини, і тоді вже опублікувати її.)
  publish
 • Тепер Ваша новина з'явилася у портлеті новин і усі відвідувачі сайту матимуть змогу її прочитати.
  newsitem