Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Діяльність спільноти Плон Конференція 2009

Плон Конференція 2009

Сьома щорічна Плон конференція проходила цього року 26 жовтня – 1 листопада в угорській столиці – в місті Будапешт.

Цього року Плон конференція зібрала близько 400 “плоністів” з усіх континентів, і це мабуть найбільш масштабна подія, коли-небудь організована Плон спільнотою.

Особливо приємно відзначити той факт, що велика частина учасників – це люди, котрі вперше відвідали Плон конференцію. Отже, без сумніву можна сказати, що Плон спільнота активно росте і розвивається. Цього року особливо багато було представників зі Східної Європи, на що власне і розраховували організатори, проводячи конференцію саме в Будапешті. Багато учасників отримали гранти на покриття подорожніх витрат, та витрат на участь в конференції.

Що стосується української делегації, то в Будапешт приїхало 9 учасників української Спільноти Користувачів Плоном  - 7 представників «Групи Квінта» зі Львова, та 2 плоністів з Сєвєродонецька. До складу делегації «Групи Квінти» цього року увійшли: Мирослав Опир, Володимир Черепаняк, Ігор Берегуляк, Сергій Вальчук, Андрій Миленький, Тарас Мельничук, та Ольга Пелішок.

ploneconf2009.png

Отже, щодо самої конференції – то проходила вона загалом цілий тиждень. Два дні перед офіційним відкриттям конференції відбувалися тренінги для новачків у Плоні, які проводили Джоел Бартон (Joel Burton), Стів МакМагон (Steve McMahon), Нейт Оні (Nate Aune) та Кріс Келловей (Chris Calloway).

В середу, 28 жовтня, Александр Лімі офіційно відкрив конференцію. Як і звично на Плон конференціях, доповіді було поділено на категорії відповідно до того, на яку аудиторію вони розраховані -  для новачків, розробників, інтеграторів, чи загальної тематики. Усі презентації відразу ж транслювалися онлайн, тому кожен з тих, хто не зміг попасти на конференцію, мав змогу відчути себе її частиною. Загалом за 2 дні було представлено 45 доповідей + ряд так званих “lightning talks” – коротких доповідей на актуальні теми. В кінці другого дня велика вечірка “Community Party” зібрала усіх плоністів у затишному залі Музею Транспорту. Неформальне спілкування серед експонатів музею та авангардна музика – це просто незабутньо.

Третій день конференції відзначився новим форматом проведення – Open Space. Не було сплановано попереднього розкладу доповідей на цей день, тому кожен з учасників конференції міг запропонувати певну тему для обговорення, таким чином розклад будувався по мірі надходження пропозицій. Хоча план дня Open Space не був запланований напередодні, як два попередні, загалом пройшов він дуже успішно. 

Впродовж двох останніх днів відбувалися спринти, на яких однодумці групувалися з метою допрацювати, виправити, чи обговорити певні аспекти роботи Плону.

Загалом Плон Конференція 2009 пройшла дуже успішно завдяки чудовій організації двох компаній Greenfinity та Open Society Institute, на чолі з Балашом Рі (Balazs Ree).  Будапешт - це дуже гарне місто, та чудове місце для проведення такого роду заходів. Велика кількість плоністів звідусіль, зустріч зі старими колегами, нові знайомства. Хочеться подякувати організаторам за чудову організацію, та Плон-спільноті за те, що вона є така як є!

Більше про хід конференції можна дізнатися з наступних джерел:

  • Читайте записи на Twitter.
  • Фото з перебування української делегації на конференції можна знайти у розділі Фотографії, також дивіться фото з конференції на Flickr.
  • Дивіться відео з презентацій на Ustream.tv.
  • Файли презентацій можна знайти на slideshare.