Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Документація Як створювати вміст на порталі

Як створювати вміст на порталі

Як додати новини, документи, теки, зображення та інші типи вмісту на сайт.

Додавання вмісту на порталі - простий процес. Для того, щоб додати контент - Ви повинні увійти на сайт.  Як Член порталу, по замовчуванню, Ви маєте право додавати контент у Вашу власну теку. Також Ви можете розміщувати контент в тих частинах сайту, в яких вам наділені права адміністратором.

Для початку переконайтеся, що Ви увійшли на сайт. Далі перейдіть у Вашу власну теку, натиснувши на посилання Моя Тека в персональній стрічці  у верхньому правому кутку сторінки.

Ваша тека відкриється в закладці Вміст. Це означає, що Ви побачете вcі об'єкти всередині вашої теки. Якщо Ви ще нічого не додавали до вашої теки, тільки один об'єкт буде розташований там, цей документ називається Ваша Домашня сторінка (Ви = Вашому імені члена портала).

Над таблицею об'єктів розташоване  випадаюче меню Додати новий елемент, яке дозволяє додавати нові типи вмісту, включаючи документи, новини, події, файли, теки, зображення тощо.

add.png

Дуже велика кількість типів вмісту доступні на порталі. Найлегший шлях вивчити їх - спробувати самостійно. Нижче представлений короткий опис найбільш поширених:

  • Зображення (Image) - необхідне для зберігання малюнків, фотографій на порталі з метою подальшого використання їх у інших типах документів. Це графічний файл із зображенням ((JPG, GIF, PNG файл).
  • Колекція (Collection) - використовуються для згрупування та відображення різних типів вмісту, відповідно до критеріїв, які Ви задаєте.
  • Новина (News item) - спеціальний тип документу, який стане видимим в закладці "новини" на сайті. Цей тип вмісту використовується для анонсів та новин.
  • Подія (Event) - це щось, що може бути додане до календаря, таке як зустрічі, семінари, соціальні заходи тощо. Об'єкт «подія» має характерні поля, такі як - місце проведення, час, контактна інформація організаторів і т.д.
  • Посилання (Link) - це посилання на інший елемент, який може бути внутрішнім або зовнішнім відносно даного вебсайту.
  • Cторінка (Page) - проста веб-сторінка. Цей елемент надає користувачеві деяку статичну інформацію. Це найбільш загальний тип контенту, що додається, яким є біль­шість типових Web-сторінок
  • Файл (File) - це тип зовнішнього документу, такий як word - документ або pdf - файл. Ви можете додавати будь-які типи файлів до порталу. Такі документи будуть відображатися у вигляді прикріплень і будуть доступними для скачування.

Існує багато інших типів вмісту на сайті. Можливо навіть створити власний для задоволння специфічних потреб.

Вибравши необхідний тип вмісту, який хочете додати, ви негайно потрапляєте на сторінку його редагування. Тепер ви можете редагувати документ у вашому браузері, використовуючи надану форму. Якщо ви поглянете в адресну стрічку вашого браузеру, ви побачите ім'я об'єкту (документа), який був створений, наприклад, Document.2008-12-09.43787.

edit-page.png

 

Форма редагування об'єкту складається з наступних полів:

  • Коротке ім'я (Short name) - ім'я є частиною веб-адреси об'єкту і повинно бути записане в нижньому регістрі без пропусків. Дотримання цього пра­вила дозволить зробити URL легким для читання. Коротке ім'є зазвичай формується із заголовку об'єкту.
  • Заголовок (Titlе) - це назва документу, яка відображуватиметься на сайті: вгорі сторінки, в результатах пошуку, в заголовку браузера і т.п. Це поле є обов'язковим для заповнення.
  • Опис (Description) - це короткий опис документу, що містить зазвичай близько 20 слів, і є вступом до документу. Дане поле дуже корисним для тих сторінок, в яких слід вказувати їх короткий вміст, наприклад, аби відображати його в результатах пошуку.
  • Текст (Body text) - це тіло документ, його основний вміст.

У інших вкладках форми редагування, таких як Категоризіція, Дати, Право власності, та Параметри Ви маєте змогу прописати особливі властивості даного документу, Метадані, які забезпечують зберігання такої інформації, як ключові слова, авторські права, інформація про співавторів. Більше інформації про такі властивості об'єкту можна знайти у розділі Додаткові властивості об'єкту.  

Після того, як ви завершите редагування документа, натисніть на кнопку Зберегти для підтвердження внесених змін. Після цього ви попадете на вкладку Перегляд, де зможете побачити в якому вигляді документ буде доступний користувачам. При потребі додаткового редагування - знову перейдіть на вкладку Редагувати. Коли документ буде повністю готовим  - опублікуйте його.